browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Як я розбирав свій Iphone 3GS

Posted by on 11 Жовтня 2013

iphone 3gs disassembledТаки да! Не боги горщики ліплять, переконався я оглядаючи купу мініатюрних деталей, які вишукувались на моєму комп’ютерному столі.

А почалося все досить давно і банально. Якось Iphone упав “мордою” на асфальт і по склу пішли тріщини. На функціонал це не впинуло, але то вже був не феншуй і скло просилося на заміну. Для цієї процедури було вибрано ніби солідний сервісний центр і за тиждень 3GS був як новенький. Скло можливо було замінено разом із екраном, так як кольори стали начебто теплішими.

Пройшов мабуть з рік-два, я перейшов з 3-ї версії iOS відразу на 6-ту, так як більшість сучасних додатків давно вже її вимагали. Після того почав “глючити” тачскрін.  Проблема була у тому, що вертикальна стрічка екрана, міліметрів 4-3 справа, часто не нажималася. Воно то працювало то ні, і логіки у глюках я не помітив. Начитався в Інтернеті,  що то проблема може бути у самому тачскріні, або в його контролері (що набагато гірше – міняти/перепаювати його мені аж ні як не хотілося).

Майстри сервіс-центрів

Врешті вирішив піти на ринок і замінити тач.  Там мене швидко окружили місцеві “бариги”, кудись завели, і тач швидко знайшовся. Ціна мене влаштовувала, і я попросив “хлопчиків” майстрів замінити його прямо там, за умови що це саме в ньому причина. Проблема була таки в ньому, і за півгодини у мене був знову повнофункціональний Iphone!

На превеликий жаль, віддати телефон у руки  “хлопчиків” було моєю великою помилкою.  Радість моя було не довгою і за тиждень користування телефоном я почав відчувати дискомфорт. Кнопка перестала нормально нажиматися і при натискання на екран відчувався невеликий люфт. В кінці-кінців я вирішив його розібрати і якось почистити!

Спроба витягнути присоскою екран, як на відео по робірці айфона, не була успішною – замість конструктиву екрана, відклеївся тачскрін… Виявилося що він був просто де-не-де приліплений до рамки шматочками дешевого двостороннього скотча і фактично ні як не тримався.  Відразу після розкриття телефону, я зрозумів що “майстри” його ще й зламали. У двох місцях була розламана пластикова рамка до якої кріпиться екран із тачем. Мало того, не вистачало ґвинтиків, які кріплять екран, вони вочевидь зникли ще після першого ремонту в сервісному центрі. У мене не було слів, то був розпач.

Але не все так погано. За день я знайшов “донора” –  купив його у мужика за символічну суму. Він розказав що потрапив у дуже схожу ситуацію, у нього накрився екран. За два вечора я розібрав і зібрав назад телефон фактично по деталям. З першого разу не пішло. Не працювала камера і антена. То була проблема в роз’ємах, які легко вставляються і так само легко вилітають при необережному збиранні. Дивно, але виявляється що у більшості сучасних телефонів тачскрін тримається на … скотчі (або спеціальному клеї). У мене такого під руками не було і тому я нашвидкуруч приліпив його супер-клеєм.   В планах залишається  замінити базарний тач на вже приклеєний в заводських умовах, як тільки він приїде з Китаю. А зараз все поки чудовенько працює, хоч і сліди клею трохи видно з боків екрана 🙂

Висновок.

Не довіряйте незнайомим дядям те, що легко можете зробити власноруч.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.