Сьогодні я розкажу як просто зробити із “непотрібної” камери від ноутбука (нетбука) повноцінну web-камеру яку можливо підключати по USB куди завгодно. Таку камеру можна витягнути з неробочого тіла або просто купити як запчастину. Порівняно з готовою “Вебкою” купленою в комп’ютерному магазині даний девайс матиме наступні переваги:
- Вона значно дешевше (не завжди, але у більшості випадків це так)
- Модуль ноутбучної камери значно компактніший за готову камеру в корпусі (у більшості випадків)
- Модуль камери можна легко “вбудувати” куди-завгодно за вашим бажанням (у ваш монітор, холодильник чи домофон)
Звісно є декілька надоліків:
- Вам прийдеться трохи попрацювати паяльником (потрібно мати паяльник і вміти ним користуватись) – хоча звісно можна замотати все докупи на дротиках
- Потрібно придумати корпус та інші деталі щоб зробити повноцінну web-камеру
І так. Мені до рук попали три старенькі і не дуже “вебки” які успішно були підключені до USB і первірені в Skypі. По перше це вебка з ASUS W7S з якої виходило 5 дротів:
По друге. Це вебка з якогось старенького ноута HP з якої виходило 7 дротів:
І третя – ніби з якогось ACERa з якої виходило 5 дротів:
Думаю більшість виробників сучасних ноутбуків не переймаються із розробкою купи інтерфейсів для периферії а використовують готові рішення. Тому багато ноутбучної периферії (картрідер, тач, мультімедіа-клавіші, вебкамера…) працює на USB-шині і підключені або напряму до чіпсету або через внутрішній розгалужувач (хаб). Так от, якщо з вашого модуля камери виходить 5 дротів – 90% що її можна підключити до USB! Інколи камера може мати на борту мікрофон (як у моєї камери HP), в такому разі з неї виходять сім контактів (додатково 2 для передачі звуку).
На модулі розпаяний хитрий білий мініатюрний роз’єм. І якщо у вас збереглася друга частина роз’єму то можна припаятися до її дротів, але пішов іншим шляхом. Виявилось, що акуратно видаливши рідний білий мініатюрний роз’єм, на його місце відносно просто стає стандартний конектор mini-USB (або micro-USBдля маленьких роз’ємів)! Звісно не ідеально але я без проблем припаяв його великим 25 ватним паяльником (див. зображення останньої камери). Четверту (непотрібну) ногу коннектора прийшлось відламувати.
Зауважу, що бувають камери із які працюють із USB але працюють з 3В-вою логікою! При підключенні яких комп’ютер починає глючити. Тут треба вже гратися із логічними рівнями, якщо звісно є бажання, але таких камер мало.
Для пам’яті наведу схему розпайки контактів моїх модулів камер:
Одну з камер я загнав у корпус звичайної запальнички. Вийшла от така мініатюрна спай-камера.
Теплого літа. Конструюйте із задоволенням!