browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Обігові монети України

Posted by on 21 Жовтня 2011
МонетиНе згадаю як це сталося, але буквально із місяць назад – мене щось зачепило і я вирішив зібрати всі обігові монети України.

 

Під обіговими монетами я розумію металеві монетки від однієї копійки до 1 гривні, які дають на здачу в магазині, або якими ви розплачуєтесь в маршрутці 😉
При чому від самого першого року їх випуску і аж до сьогодні. Ювілейні та інші монети України я вирішив не зачіпати так як і в цій справі є чимало клопоту.
Із Інтернету вичитав, що перші монети почали чеканити вже 1992р., мабуть на заміну папірцям-купонам. Цікаво що перші партії монет виготовлялися в Італії!

 

Ще вичитав, що це є досить популярний бізнес і монетки деяких років вартують чималі гроші, наприклад 2 копійки 1992р. можливо продати за 1500-2000 грн.!
Також знайшов що монетки є не всіх років випуску, тобто були часи коли вони не чеканились. Не думаю що я перейду в лави “запеклих нумізматів”, але при нагоді дивлюсь на число написане на реверсі монеток магазинної здачі.

 

З цей місяць я поки встиг назбирати ось такі монетки, приводжу табличку:
Знайдені монети таблиця
Заштриховане –  в даний рік монета не випускалась.
Зелененьке –  я її знайшов!
Біленька – монетки мене ще шукають…

 

Щасти і вам у пошуках!
Якщо знайдете щось цікавеньке – кажіть, обов’язково прийду і заберу =)

10 Responses to Обігові монети України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.