browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Віртуальне робоче місце, або неймовірно зручні онлайн-сервіси

Posted by on 9 Лютого 2012


– Бабця: Я вже стара, скоро помру, і хочу передати тобі свою ферму з 30 гектарами землі, отарою овець, вишневим садком та великим затишним будиночком!

– Онука (радісно і здивовано): Бабцю, Ви ж ніколи не жили в селі і працювали бухгалтером, звідки це все у вас?

– Бабця: Це все на Facebook…

(Народна творчість)

 

Вступ

Я ще пам’ятаю часи, коли збирав по друзям 3-х дюймові дискети, щоб переписати собі на комп’ютер DOOM, це була ціла пачка дискет! Дискети постійно псувались, і часто записану на них програму чи іграшку приходилося переписувати повторно. Корисні програми треба було шукати по друзям (походи в гості з вінтами), або на дисках записаних на базарі баригами. Мій Діал-Ап  годився хіба-що для перевірки поштового ящика, і то, це якщо повезе 😉

Зараз ситуація докорінно змінилася. Фільм в Full-HD якості качається швидше ніж треба часу на його перегляд, а знайти потрібний файлу в Інтернеті простіше ніж у себе на комп’ютерні в каталозі “Install”. В мережі туди-сюди “літають” петабайти інформації.

Нещодавно мені потрібно було трошки підредагувати *.psd файл. Фотошопа під рукою не було, а доступний в тій місцині Інтернет не дозволяв викачати та установити його на ноутбук. Та й ноут не мій був. Інтернет мне виручив. Тепер я все частіше користуюсь онлайн-сервісами, деякими з яких я з вами хочу поділитися. І це справді зручно!

 

[Photo Editors] Онлайн фото-редактори

Почну з винуватця даної публікації. Це Фотошоп в золотій обгортці, все справно і зрозуміло працює, при чому нічого не гальмує, навіть при малій швидкості з’єднання з Інтернет. Найперше спробуйте малювання олівцем, воно вражає! Я відразу відчув себе напівпрофесійним художником 😉 Є підтримка шарів зображення і купа інших примочок. Підтримується російська мова, української на жаль немає. Ставлю 10 із десяти балів. Пробуйте.

http://pixlr.com/editor/

http://pixlr.com/editor/

Онлайн сервіс Picnik рекомендує програма Picassa від Гугл, яку я часто використовую для редагування фотографій на своєму комп’ютері. І більша частина їх функціоналу є схожими. Сервіс не дозволяє малювати зображення, а лише редагує і накладає різноманітні ефекти на готові фотографії, але це він робить дуже пристойно. І більшість у автоматичному режимі. Рекомендую. Нажаль сервіс працює лише до 19 квітня 2012 року – думаю це витівки Гугла.

http://www.picnik.com/

http://www.picnik.com/

Не менш потужний ніж Pixlr онлайн-сервіс. Теж дуже зручний, підтримується російська мова. Порівнювати їх важко, я не художник, користуйтеся тим, який вам більше до вподоби.

http://www.sumopaint.com/app/

http://www.sumopaint.com/app/

[Online Office] Віртуальний офіс

Беззаперечним лідером на сьогодні в області надання онлайн-сервісів є мабуть Гугл. Мені тут немає більше чого додати, все на висоті. Я користаюсь зокрема Gmail-овьською поштою та Google Docs.

www.google.com

www.google.com

Новим гравцем на ринку онлайн-сервісів, виступила компанія Microsoft, і це логічно. Чому б не реалізувати потужний потенціал свого програмного продукту Microsoft Office в режимі онлайн? Дивно, тільки чому тільки зараз компанія почала над цим активно працювати.

http://www.microsoft.com/en-us/office365/

http://www.microsoft.com/en-us/office365/

Популярним на заході, але не у нас, є сервіс zoho. Українська чи російська мови тут поки відсутні хоча функціонал сервісу вартий Вашої уваги.

http://www.zoho.com/

http://www.zoho.com/

[Data storing] Зберігання великих файлів

Для себе Dropbox я відкрив нещодавно, але з того часу я і Дроп не розлучаємось. Це віртуальний жорсткий диск розміром 8Гб. Душе зручно, неймовірно зручно. Кидаєш файлик з домашнього ПК – забираєш на роботі. Або просто редагуєш статтю або програмку з різних робочих місць. Ось цю статтю, наприклад, я також пишу з Дропбокс диску. В Дропбоксі також можливо створювати публічні лінки на свої файли. Я, наприклад, виклав сюди карти GPS для скачування, щоб не навантажувати мій хостінг. Користуйтесь на здоров’я.

http://www.dropbox.com/

http://www.dropbox.com/

SkyDrive Новий багатообіцяючий сервіс від Microsoft. Обіцяє зберігати необмежений об’єм даних. Але для його використання ви повинні мати Hotmail акаунт. Також ніби є можливість створювати публічні лінки на свої документи.

http://explore.live.com/skydrive

http://explore.live.com/skydrive

Схожа на попередників система Glide дозволяє зберігати до 30 Гб! даних. Поки лише доступно англійською мовою.

http://glidesociety.com/

http://glidesociety.com/

[Translators] Онлайн перекладачі

Класичний перекладач від Гугл, користуюсь регулярно. Але треба бути уважним, так-як якісь перекладу часто серйозно кульгає.

http://translate.google.com.ua/

http://translate.google.com.ua/

Альтернативний перекладач BING, куплений очевидно Microsoft. Переклад теж буває не дуже.

http://www.microsofttranslator.com/

http://www.microsofttranslator.com/

Компанія Промт чи не одна з перших започаткувала традиції онлайн-перекладу. Я досі інколи ним користуюсь. Варто зазначити, що якісь перекладу у Промта часто буває кращою за двох попередників. Але то вже як повезе.

http://www.online-translator.com/

http://www.online-translator.com/

[Temporary email] Тимчасові поштові скриньки

Зараз пішла така мода, коли для скачування будь-якого контенту з Інтернет, потрібно реєструватися. Блоги, сайти та форуми наполегливо вимагають дати їм свій Е-мейл. Зазвичай прив’язка іде саме до Е-мейл адреси. Так от, щоб уникнути спаму та небажаної розсилки я даю альтернативну  тимчасову поштову адресу, яку надають дані сервіси.Як на мене, найбільш зручним є  10minutemail.com

http://10minutemail.com

http://10minutemail.com

 Також ви можете спробувати  www.guerrillamail.com він має приблизно такі ж функції.

http://www.guerrillamail.com

http://www.guerrillamail.com

 

www.fakeinbox.com має солідніший інтерфейс користувача, можливо вам він найбільше припаде до душі. Але будьте уважні, серйозні портали вже навчилися виявляти адреси подібних сервісів і блокувати їх.

http://www.fakeinbox.com/

http://www.fakeinbox.com/

[OCR] Розпізнавання тексту

Розпізнавання тексту не так вже й важливо в повсякденних задачах, але інколи буває треба. Наприклад якось мені треба було скопіпастити частину захищеного *.pdf документа, а Файн-рідер встановлювати – це все одно що з гармати по горобцям стріляти. За допомогою OnlineOCR я все зробив  за пару хвилин, швидко і якісно.

http://www.onlineocr.net/

http://www.onlineocr.net/

Free-ocr альтернатива першому сервісу, також присутня українська та російські мови. Який краще – судити важко. Не потребує реєстрації

http://www.free-ocr.com/

http://www.free-ocr.com/

 

Подібний сервіс від гранда розпізнавання – компанії ABBY. Для роботи потрібно зареєструватися і увійти у систему, тому я його поки не використовував.

http://finereader.abbyyonline.com/uk/

http://finereader.abbyyonline.com/uk/

[Feee hosting] Безкоштовний хостінг

Це саме той хостінг, з якого ви читаєте дані рядки. Freehostingnoads має відмінний функціонал і повна відсутність реклами. Серйозна С-панель керування із можливістю простого автоматичного створення сайту, а також його резервного копіювання та відновлення. Обмеження для безкоштовного акаунта звісно є (2Гб даних, трафік, і 2 бази даних), але вони дозволяють вільно створювати прості сайти не кажучи вже про персональні блоги. Було помічено, що хостінг пару раз “падав” і відновлювався – але на то він і безкоштовний.

http://freehostingnoads.net/

http://freehostingnoads.net/

Інший безкоштовний хостінг byethost, який обіцяє не показувати рекламу, місить вбудовану VistaPanel, 5.5 Гб місця і т.п. Його роботу я не перевіряв.

http://byethost.com/free-hosting

http://byethost.com/free-hosting

Досить давнім і перевіреним є хостінг-сервіс від ayola. Яка пропонує 250МБ дискового простору, безкоштовний домен 3 рівня, та автоматичне створення сайту. Недоліком сервісу є порівняно невеликий об’єм місця для сайту, а також можливість появи реклами в безкоштовному хостінг-плані.

http://www.ayola.net/

http://www.ayola.net/

На завершення

На сьогодні онлайн-сервіси ще не в змозі в повній мірі замінити повноцінні десктопні програми, але все йде саме до того. Скоро буде мабуть так. Користувач купляє дешевий “планшет”, де є лише акумулятор, екран, простенький проц із вбудованим Wi-Fi модулем і превстановлений браузер – Мозіла наприклад. Логінится у свій глобальний акаунт, і всю потрібну інформацію отримує від сервера через інтернет.  І проблема покупки нового, більш потужного, ноутбука зникне назавжди… Але виникнуть інші проблеми 🙂 але то вже інша історія.

Деякі  із описаних сервісів я знайшов у цій англомовній статті, читайте:

Best Free Online Applications and Services

Сподіваюсь безкоштовні онлайн-сервіси допоможуть вам у роботі. Думаю ви теж знаєте чимало подібних корисних сайтів. Повідомте в коментах про такі, будь ласка, нехай інші теж користуються.

Зручного та продуктивного вам Інтернет-серфінгу!

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.