browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Створення блогу

Posted by on 18 Січня 2011

прграміст

Напишу як все це створювалось. Думаю буде корисно початківцям при створенні власної веб-сторінки.

ХОСТИНГ

Для початку я шукав безкоштовний хостинг із підтримкою  PHP та MySQL – без чого не працюють сучасні “двіжки” сайтів. Ще я не хотів щоб за безкоштовний хостинг тулилася нав’язлива реклама, і було достатньо вільного місця. Сподіваюсь 250-300 мегабайт для невеликого блогу має вистачити. Із популярних в Україні сервісів, на які часто посилаються,  я знайшов лише два представника: http://www.ayola.net/ та  http://www.topua.net/ – на жаль  якість цих сервісів я ще поки не перевірив. Загалом в Україні даний сервіс платний, і становить від 2$ до 10$ у місяць.

Світовий хостинг надає більш ласі пропозиції. Зокрема із об’ємом сайту більше 1Гб, декілька MySQL баз, панель користувача. Мене дуже здивувала панель користувача! Зараз вже не треба володіти великими знаннями у веб-програмуванні – все робиться візуально за допомогою тієї само панелі, кількома кліками миші. Головне усвідомлювати що саме ти робиш і записувати всі логіни і паролі =). Ось цікава підбірка безкоштовного хостингу по категоріям, можете вільно вибирати:  http://www.100best-free-web-space.com/searchPage0/Free-Host.html

Із тих що я пробував непоганими були http://gofreeserve.com/ і http://www.1000space.com/ та новий http://www.serversfree.com/.  Але поки я зупинився на  http://freehostingnoads.net/ і якщо ви читаєте ці рядки, то цей сервіс досі працює.
Free Hosting

ДОМЕННЕ ІМ’Я

Більшість доменних імен (.com, .ua, .net) є платним. Але можливо зробити собі блог/сайт із безкоштовним (поки що)  доменом .org.ua. Замовляється  даний домен дуже просто, шукаєте вільний домен і реєструєте його тут у автоматичному режимі: https://auto.uanic.ua/cgi-bin/add.cgi. Єдина вимога при реєстрації – Ви маєте вказати адресу вашого нейм-сервера, де буде розміщуватися сайт (його вам дасть хостингова компанія прямо через панель керування)

СИСТЕМИ КЕРУВАННЯ ВМІСТОМ  (англ. Content Management System)

Я колись давно грався із CMS Joomla, а тепер установив і погрався із B2evolution та WordPress. На останньому як ви бачити я і зупинився. Чому на ньому? ИМХО Joomla – занадто наврочена для задачі блогу і менш юсер-френдлі. B2evolution – спочатку сподобався, але я довго із ним мучився. Не міг переставити кирилічне кодування і в кінці-кінців зніс. WordPress – відразу сподобався, до того ж він має як і Joomla безліч сторонніх додатків (Я закинув Календар, погоду і захист від ботів).

З.І.  Пізніше натрапив на  таку сторінку – де чудово описано схожа тематика.

Так! Пора лягати спати, бо календар показує що завтра на 8:00 – у мене водохрещенські купання в озері. Щасти вам у власних розробках!

2 Responses to Створення блогу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.