browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Створення карт для Androzic. Картографія під Android.

Posted by on 7 Січня 2014

Створення карт для Androzic

Не так давно я перейшов на мобільну платформу Android – взяв собі “китайця” BATL S09, основними фічами якого є  великий акумулятор 2800мА*год, повноцінний модуль GPS, та потужний (нібито) корпус із класом захисту IP68. Да, виглядає він досить брутально, але не про це мова. Загалом мені все подобається, але окрім ролі “убойного смартфона” я ще планую його застосовувати у ролі повноцінного GPS навігатора замість мого Magellan triton 1500.

Власне GPS приймач працює чудово, він видає на гора навіть більше супутників і кращу точність ніж  Magellan triton 1500 на відкритій місцевості. Треба буде ще порівняти їх літом в густому лісі на факт чутливості сигналу. Ось як виглядають мої помаранчеві навігаційні девайси поруч.

Androzic

Тепер щодо картографії та навігації. Онлайн карти Google Maps і Яндекс Карти не беремо до уваги – за ними, звісно, майбутнє, але поки там не вистачає деталізації. Тому зосередимось на растровій навігації. В ідеалі хотілось би щоб все було “як на повноцінному ПК” – закинув карту із прив’язкою і готово. Такий ідеал покладався на oziexplorer for android, але він поки далеко не виправдовує надій, виглядає як нікчемний порт Windows CE, і досі (вже декілька років) знаходиться на стадії Beta Version. Тому, фактично, єдиною адекватною програмою для растрової навігації, яку я знайшов, є Androzic.

Androzic – використовує карти OziExplorer (ozf2, ozfx3). І призначен безпосередньо для прогулянок, геокешинга, та інших занять на відкритій місцевості. Щоб вільно працювати із ним ви повинні мати хоча б мінімальне уявлення про шикарну програму OziExplorer.  Androzic ви можете використовувати абсолютно безкоштовно, але якщо він вам дуже сподобається, то ви звісно можете трошки віддячити його автору.

Androzic наразі може працювати лише із форматами OziExplorer *.ozf2 та *.ozfx3. Формат*.ozf4 який використовується в останніх версіях OziExplorer через шифрування поки не підтримується. Тому наведу простеньку процедуру створення карти для вашого улюбленого Android девайса для Androzic.

  • Найперше вам потрібно  мати старі версії утиліт Img2ozf, які по суті і є конверторами. Версії які є на офіційному сайті  є самими новими, але вони можуть для наших задач не працювати (хоча я давно не перевіряв). У мене збереглося дві старі версії (Img2ozf_303 та Img2ozf_208), качаємо будь-яку.
  • Беремо вихідні файли. Наприклад карту мальовничого місця – району г. Казбек (остання).
  • Запускаємо утиліту Img2ozf,  вибираємо каталог із вихідною картою, ставимо галочку на потрібній, та жмемо “Process Image Files to OZFxx…”. Конвертування карти
  • В результаті ми повинні отримати два нових файла: *.ozf2(3) – карта, *.map – прив’язка до неї.Файли після конвертування
  • У файлі прив’язки  *.map я рекомендую забрати зайвий шлях та дати вашій карті осмислену назву.Корекція назви
  • Також, для коректного відображеня кирилічних символів, потрібно перекодувати  *.map файл прив’язки  у формат UTF-8, (який застосовується в Android). Цю процедуру разом із попередніми правками мені зручно робити в чудовому безкоштовному текстовому редакторі  Notepad++ (такий собі аналог wordpad для windows). У меню вибираємо “Encoding”, далі “Convert to UTF-8” і зберігаємось. Перекодування в UTF-8
  • Далі підключаємо ваш Android смартфон до ПК і перекидаємо щойно створені файли у відповідний каталог із картами програми Androzic (Це як правило /Androzic/maps/).
    Запис файлів а Android смартфон
  • Все. Від’єднуємо смартфон  від ПК. Запускаємо Androzic. Вибираємо Menu->Maps->All і вибираємо нову карту. Користуємось!Вибір нової карти на Android смартфоні

P.S. Хм. У мене чомусь з першого разу не вийшло – карта не з’явилася. Я позабирав пробіли у назвах файлів (і в середині *.map файла)  і все стало гуд. Сподівають у вас все вийде з першого разу!

6 Responses to Створення карт для Androzic. Картографія під Android.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.