browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Вінниця Техногенна. Історично-військова тематика.

Posted by on 3 Липня 2011
Хлопці з Києва в пошуках цікавих історичних місць їздять Україною.
На мій превеликий подив, як жителя Вінниці, із даних чотирьох місць я бував лише на “ставці” (багато раз) і декілька раз на Ракетних шахтах.
Вид з гірла пускової шахти
Про базу ВВС – чув і планував при нагоді завітати, а от про Бункер Ворошилова прочитав вперше, хоча буваю в тому районі чи не щотижня!
Недовго думаючи я подзвонив Андрюхе, ми взяли велосипеди і поїхали заповнювати білі плями нашої необізнаності.
Взяли курс на базу ВВС. Приблизне місце знаходження її я знав.
Дрібний дощик  не завадив нам швидко знайти в ліску земляні насипи явно не природного походження. Сюди веде стара ледь помітна (колись асфальтована дорога) прямо з об’їзного шосе.
Вся земля навколо перерита – сліди мародерів, які копають метал (дроти,  металеві конструкції бункера, не гребують навіть простою арматурою).
Також помітно сліди перебування страйкболістів – усілякі військові написи, окопи та щити з шиферу. Очевидно вони тут частенько тренуються =).
Попасти в середину можливо через один з п’яти чи більше “офіційних” входів або через чимало розкопаних ходів-лазів.
Всередині все пусто. Навіть бетонні перекриття де не де  понищено – сліди мародерів ((.
Але  масштаби вражають. Все зроблено як то кажуть “як для себе”. Сотні кубометрів бетону, купа кімнат і ходів. Два поверхи в глибину, все прикрито 5-10 метровим шаром ґрунту.
Бункер ВВС
Ми пройшлись ходами і вирішили повернутись сюди пізніше. Удвох ходити тут трохи моторошно.
Лісок був переповнений комарами, тому ми швиденько виїхали назад на шосе.
Бункер залишив схожі враження, як перший раз після ракетних шахт. Важко уявити скільки затрачено зусиль і грошей для побудови подібних об’єктів!
В Україні діє, наскільки я знаю, лише один музей ракетних військ стратегічного призначення, де можна “офіційно” ознайомитись із будовою і вмістом подібних об’єктів. І де ще не все до кінця розграблено.
Рекомендую всім там побувати.
Музей РВСП
Залишається ще попасти в Бункер Ворошилова. Він же поруч, у центрі міста. Але все що начебто близьке, насправді таке далеке…
ЗІ….
Пройшов деякий час і ракетні шахти під Якушенцями засипали землею… Дуже шкода… Як на мене – сумнівний крок зі сторони влади місцю на яке витрачено не один мільйон народних грошей і людської праці, міг би бути чудовий музей.
Класне місце було. Кажуть що то був 60-тий ракетний полк 19-ї дивізії 43-ї ракетної армії. Один із наземних дивізіонів знаходився біля с. Пултовці.
Ще кажуть що подібна споруда має бути в Іллінецькому районі біля с. Дашів в Шабелянському лісі.
Але можна ще досі глянути на: 1-у пускову площадку 19-й РД, дві пускові Р14 під Гайсином.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.