browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

WEB серфінг в консолі Linux та просто необхідні програми Lynx, Minicom і Wvdial

Posted by on 25 Грудня 2012

Хочу поділитися деякими зручними програмулінами які чудово працюють в консолі Linux.

 

Ви вже звикли до швидкодії та надійності  вашого Google Chrome, або ви фанат Mozilla Firebird і ні на що його не розміняєте, а може  ви є консерватором і вас досі влаштовує Windows Explorer?

Незважаючи на вашу ствердну або заперечну відповідь забудьте про них! Програма Lynx саме для вас! Lynx це Текстовий WEB – браузер прямо в консолі Linux (навіть має зізвучну назву). Немає потреби вантажити GUI вся потрібна інформація відображається у тексті. І ніякого тобі спаму чи нозойливої реклами! Дуже зручно коли працюєш на віддаленому Linux сервері.  Ось як виглядає мій блог у вікні Lynx:

 

lynx site example

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Тепер про з’єднання з Internet. Наприклад у вас є GSM/GPRS модем, або ви  купили USB модем якогось із GSM операторів України (MTS/Kyivstar/Life – які продаються у кожній підворотні). Мало того ви бажаєте використовувати його як точку доступу до Internet з вашої Linux машини. Тоді вам однозначно знадобиться програма Minicom.  Minicom це програма для налаштування модему AT-командами для Linux. Ось як виглядає екран з налаштуваннями Minicom. Програмка замінить вам HyperTerminal або Putty, які ви юзали під віндою.

minicom setup display

 

Щоб не мучитись із ручним “дозвоном” – варто глянути в сторону автоматичних програм-звонилок, яскравим предстаником яких є програма Wvdial. Wvdial дозволяє налаштувати автоматичне підключення до Internet через GPRS модем для Linux. Ось чудова стаття яка описує даний процес: Как “приручить” МТС-модем Huawei E1550.

wvdial setup display

Далі буде.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.