На дану сторінку я планую по можливості викладати карти (як растрові так і векторні) для навігатора GPS Magellan Triton. Я маю 1500 модель “Тритона” і колись відчував (і зараз часом також) гостру “нестачу” картографічного матеріалу.
Одночасно трохи систематизую свої карти. Даний розділ буде саме для GPS Magellan Triton – розширення файлів *.rmp для растра та *.imi для вектора.
(Якщо у вас немає GPS приймача Magellan Triton – можливо Вам варто перейти до розділу “Карти для OziExplorer із GPS прив’язкою, топографічні карти, генштабівські карти“)
Можливо дані карти також підійдуть для нових моделей серії Magellan Explorist.
Дані карти я склеїв сам із наявного у мене та Інтернеті матеріалу. Думаю це зекономить трохи часу тритоноводам-початківцям. В планах є розписати покрокові інструкції “поклейки” растрових карт, а також потрібні для цього програми та утиліти.
Всі карти я залив собі на Dropbox із прямими посиланнями, відповідно не треба завантажувати файли з сумнівних файлообмінників. Водночас можливі перебої в роботі цих прямих посилань при великій кількості бажаючих завантажити карти. Тому, якщо Dropbox скаржитеметься на трафік – зачекайте деякий час…
Почнемо. У джентльменському наборі будь-якого туриста ці карти мають бути обов’язково!
По-перше це звичайнісінький “Генштаб кілометровка” зібрана до купи з листів шановного пана Олекси Резніка. Всі 539 листа склеєні у один *.rmp файл і тому ним надзвичайно просто користуватися ніж шукати в списку потрібний лист.
Генштаб кілометровка України. Масштаб 1:100000 (Розмір 945 Мбайт)
(Нещодано помітив, що деякі SD картки не сприймають файли об’ємом близько до 1 Гб і більше. Чому це так – мені невідомо. Якщо у вас трапиться така проблема – спробуйте іншу SD картку!)
Другою і третьою картою є також “Генштаб” – “п’ятсотметровки” (1:50000). Найбільш популярні з точки зору туристських маршртутів місць – Крим та Карпати.
Насправді лише ці місця України я знайшов в Інтернеті у такому маштабі, хоча можливо погано шукав. Як і попередня карта, відмінна прив’язка і деталізація.
Генштаб п’ятсотметровка Криму. Масштаб 1:50000 (Розмір 190 Мбайт)
Охоплює всю гірську частину Криму, південний берег, а також трохи центральну частину. Для решти території Криму вона не портібна – згодиться кілометровка.
Генштаб п’ятсотметровка Карпат. Масштаб 1:50000 ( Розмір 234 Мбайт)
Охоплює всю гірську українську частину Карпат. Незамінна якщо загубишся в тумані у хащах (перевірено). Зручна для зимових походів та скітуру. На жаль сучасних туристичних маршрутів не позначено.
До базових карт я би ще додав багатошарову Яндекс чи Google карту України – що значно спрощує навігацію між картами різних масштабів. Викладу її пізніше. Далі підуть Всі інші карти, які я колись зробив не встиг витерти і знайшов у себе на вінті.
Цього літа ми їздили велосипедами Молдовою. Тому викладаю підготовлену саме для цього походу карту Молдови. Кіломтровку в Інтернеті я не знайшов, але як на мене двокілометровки було достатньо. Не така вже вона і велика та Молдова 🙂
Генштаб двохкілометровка Молдови. Масштаб 1:200000 (Розмір 61 Мбайт)
Карта двошарова, верхній шар великого масштабу для зручності перегляду. Зручна та компактна, це все що я про неї можу сказати.
І ще на додачу підбірка із трьох карт, кілометровка та дві п’ятсотметровки. Це Росія, Приельбрусьє, і власне сама гора Ельбрус. Імхо для альпіністів не дуже зручні, але для пішоходників згодяться.
Генштаб кілометровка Приельбрусьє. Кавказ. Масштаб 1:100000 (Розмір 13 Мбайт)
Генштаб п’ятсотметровка Приельбрусьє. Кавказ. Масштаб 1:50000 (Розмір 54 Мбайт)
Elbrus and Environs (Ельбрус та його околиці – англомовна карта), п’ятсотметровка. Масштаб 1:50000 (Розмір 15 Мбайт)
Massif et tour du Mont-Blanc (Масив Монт-Блан, а також околиці Шамоні – оригінальна французька карта), п’ятсотметровка. Масштаб 1:50000 (Розмір 17 Мбайт)
Швейцарія, загальна оглядова карта, двохкілометровка. Масштаб 1:200000 (Розмір 85 Мбайт)
Чорногорія. Дуже детальна карта із усіма стежками та висотами, три шара деталізації. Масштаб 1:25000 (Розмір 580 Мбайт)
Чорногорія. Дуже детальна карта із усіма стежками та висотами, три шара деталізації. Масштаб 1:100000 (Розмір 111 Мбайт)
Давно вже думав зібрати велопохід Чорногорією, але ще це усе поки задумка. А от деякий картографічний матеріал, як бачите, назбирав. Переше що згадую про Чорногорію ще середземноморське побережжя, каньйон р. Тара, а також національний парк “Дурмітор”. Користуйтеся.
Грузія. Топографічна карта, три шара деталізації, зокрема кіломтровка та пятсотметровка. Масштаб 1:50000 (Розмір 1012 Мбайт)
Грузія. Туристична карта а також трекінгова карта із маршрутами. Район г. Казбек. Масштаб 1:50000 (Розмір 18 Мбайт)
Далі буде…
Приємних, захоплюючих подорожей!
Щиро дякую за карти. Знадобляться при найближчій поїздці в Карпати. Яка туристична карта Карпат на сьогодні найзручніша та найточніша? Ви її для Магелана не конвертували?
Дякую за карти, ось би Молдову зробити кілометровку, було б супер!
Були б у мене всі листи, зробив би 🙂
Навигатор видит карты до 1,6Гб, выше уже не работает!
Більше 1Гб на один файл я ніколи не записував – спробуйте розбити карту на декілька частин.
Колись натрапив на ситуацію коли на SD карту із FAT16 файл об’ємом більше 900-1000 Мб не хотів через VentagePoint записувати….
Щойно спробував SDHC карту 8Гб із FAT32 – працює.
Сделал себе карты программой MOBAC два зума, два разных вида. Нужная мне область получилась из шести файлов, каждый файл примерно 1,6 Гб. Видится без проблем как навигатором, так и VentagePoint. Скажу даже больше, делаю карту проверяю через программу, если она не видится программой или зависает – значит и навигатор не увидит карту. При работе с MOBACнадо обязательно учитывать соотношение зума карты на захватываемую область ибо карта просто небудет работать и будет очень долго конвертироваться. Если делать небольшими квадратами, но склеивать эти квадраты в один файл этой же программой – то навигатор без проблем кушает эти карты. В MOBAC (Mobile Atlas Creator) вычимлил для своего навигатора правильную пропорцию:
Делаю два зума:
1- Zoom Levels – 15 – для топографической или др. карты
2- Zoom Levels – 18 – для спутниковых снимков
При этом квадраты Grid Zoom – ставлю 12
Таких квадратов делаю 6х6
Теперь подробнее:
Открываю MOBAC и выбираю нужную мне карту, топографическую к примеру. Zoom Levels ставлю 15, Grid Zoom ставлю 12 (и больше не меняю). Выбираю нужный квадрат и нажимаю Add Selection, затем выбираю другой квадрат рядом и опять жму Add Selection… и т.д пока не будет выбрано 6х6 квадратов, Затем, убираю галочку из Zoom Levels – 15 и ставлю Zoom Levels – 18 – выбираю другую карту – спутниковые снимки и опять таким же методом добавляю эти же квадраты что при зуме 15 (обязательно эти, чтобы вышла слоенная карта). В результате у вас должно быть выбрано 72 файла в окне Atlas Content (чтобы не заплутатся какие квадраты выбирали, распечатайте скрин программы и обведите ручкой 6х6 квадратов нужной вам области карты). Затем нажимаем Create Atlas – в выпавшем окне правее ставим галочку пропускать отсутствующие листы и идем заниматся своими делами, карта будет делатся не быстро, 30 мин-12 часов… Получится один файт примерно 1,5гб, так же далеам следующие квадраты, захватывая за один раз 6х6 квадратов. У меня вышло 6 карт по 6х6 квадратов – примерно 200 на 80 км… сильно примерно ибо точно не замерял. Если использовать эти карты+ топографическую карту Украины что на этом сайте – то получится 3 слойная карта, сначала топография, потом ваша топография или подробная потом спутниковая – очень хорошо подружившие вместе.
Доброго времени суток Ув. форумчане. Являюсь счастливым обладателем навигатора Магеллан Тритон. Когда только приобрел его, сразу залил топокарту с этоо сайта: “Генштаб кілометровка України. Масштаб 1:100000 (Розмір 945 Мбайт)” – но мой прибор напрочь отказался видеть ее, пробовал манипуляции с разными картами памяти – не помогало ни чего, пока не прошил прибор последней версией прошивки с оф. сайта. И о чудо! Карта увиделась без проблем, так же как и другие карты (пробовал карту вплоть до 1,6Гб обьемом), ну и ко всему этому пропали тормоза, некоторые глюки, а так же добавились некоторые новые кнопки и меню, что намного упростило работу с данным прибором. Кто еще сидит со старой прошивой – очень рекомендую обновится. последняя прошивка для 2000 тритона 1.73
Дана прошивка давно вже є, мабуть вже з років з 2-3…
На моєму 1500 значиться 1.57.00.143 від 09/08/13
Шкода що магелланівці не оновлюють ПЗ для своїх попередніх моделей. Можливо це пов’язано із ядром Windows Mobile… А можливо просто досконалість не варто зачіпати 😉
Большое СПАСИБО за карты! Желаю новых интересных путешествий!
Огромное спаибо за предоставленные карты! Очень полезная страница.
IGO та Навітел не пробував ставити на свій Тритончик?
Та ставив колись. Погрався і затер – не бачу змісту для такого класу девайса. Якщо тре щось тіпа автомобільної навігації – простіше і дешевше купити готовий навігатор.
Дякую за 500метровку Карпат! А то я все ніяк не міг наважитись ковертнути та склеїти мапи для Озіка, а в Паганеля не всі райони Карпат представлені.
Привіт!!! декілька днів назад купив triton 500 і думаю що ваші напрацювання дуже стануть в пригоді. А хто просто прийшов щоб розкритикувати нехай сам щось склеїть чи підготує. Є також непогана підбірка на http://www.hllab.dp.ua/Tour/ яка включає в себе новішші мапи. Дякую
… Яндек, Гугл та інший мап я теж юзаю. Але як крайній, або запасний варіант.
Знову дозволю собі заперечити =)
Я згоден, що векторні карти типу Візікома, Гугла або, на мою думку кращого за них, Яндекс-мап – більш сучасні. І дозволяють краще орієнтуватися у місті. Але це актуально лише для банального пошуку будинку на карті, або прокладання ПРИБЛИЗНОГО авто-маршруту. Для автонавігації – воно не годиться, є на порядок кращі програми типу IGO чи TomTom. Для велосипедистів чи туристів – абсолютно безтолкові – немає ніякиї сіл, селищ і стежок, я вже не кажу про просіки.
Ми ось восени наприклад – за допомогою генштаба і просік на ній – швидко вийшли на КП Кримських змагань.
Векторні карти теж є непогані, http://wikimapia.org/ – перше що в голову приходить, але вони зроблені ентузіастами для своїх улюблених невеличких районів, або платні комерційні. Але все потроху змінюється 😉
В продовження убогості Генштабу і потрібності для велосипедистів: коли ми приїхали на змагання у м.Рівне, нам було дано адресу будинку, де нас зустрінуть і візьмуть на догляд рано вранці з поїзда. Генштаб показував що в тому районі пустка і це взагалі поза межами міста. Я вже не говорю що неможливо було знайти номер будинку на карті. Добще що вся інформація була дана наперід і я підготував відповідну весрію векторної карти, растрової карти з OSM Cycles і трек. А якщо інформація куди їхати дається “в дорозі”? Генштаб – одонозначно морально застарілий і валяється десь там в навігаторі як запасний-запасний варіант. Навіть космосзнимки від Гугла краще за Генштаб використовувати.
Єдиний плюс Генштабу – це те що в ньому прорисовані всі села. Гугл і OSM пасуть задніх в цьому плані. АЛЕ на багато кращий за той же Генштаб – Візіком (http://maps.visicom.ua/ua/). І деталізація краща, і сучасний стан, який регулярно оновлюється.
От халепа, Дропбокс часом видає повідомлення що “Error (509) This account’s public links are generating too much traffic and have been temporarily disabled!” – Невже такий ажіотаж по картам, чи це просто у Дропа такий канал слабенький?
Хтось знає як із цим боротися?
(Якщо лінки на карти перекреслені – зачекайте деякий час, через день-два вони знову стануть доступними)
Думаю це твердження не зовсім вірне. Для потреб зокрема туристів і велосипедистів міста не важливі. А генштаб якнайкраще передає рельєф і деталізацію місцевості. Насправді з часу його складання майже нічого не змінилося (окрім великих міст звісно). А вісі “нові” карти що я бачив намальовані на основі генштабу. Причому з гіршою прив’язкою і деталізацією що ІМХО дуже важливо.
Думаю з часом векторні карти витіснять його, але це буде зовсім не скоро…
А про свої наробітки по вектору розказуй – цікаво буде послухати!
Це все добре, але генштаб дуже старий. Для навігації містами просто таки життєво необхідно мати щось сучасне. Можливо нарешті знайду час осилити розписати про свої доробки векторних карт для Магелланів.