browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Ремонт фотоапарата Canon PowerShot G9

Posted by on 30 Червня 2015
Ремонт Canon PowerShot G9

Ремонт Canon PowerShot G9

Одного чудово дня я увімкнув сій улюблений фотоапарат  Canon PowerShot G9.

Той пожужав об’єктивом і виїхав на максимум, а от після вимикання фотоапарата паркуватися на своє місце “наотрез” відмовлявся.
На екрані в той же час з’явилося жахливе повідомлення “Lens error”! Дофоткався – подумав я!
Схожа історія була кілька років тому. Тоді у горах Кавказу, далеко від цивілізації він не захотів відкривати об’єктив – теж вже був подумав що прийшов капець. Але світ не без добрих людей, які силою пальців допомогли об’єктиву виїхати назовні і мій G9 відклацав ще чимало чудових кадрів.
Моя вроджена нелюбов до сервісних центів змусила мене розібрати фотоапарат майже до гвинтика. Загалом нічого складного.
Виявилось що порвався шлейф на об’єктиві. Хоча може це був лише наслідок поломки самого об’єктива, хто зна…
Canon G9 Об'єктив. Переламаний шлейф.

Canon G9 Об’єктив. Переламаний шлейф.

Заміна швидко знайшлася на OLX. Донором стала трохи ранішня модель Canon PowerShot G7, де за легендою продавця згорів блок живлення.

Згідно Інтернету об’єктиви у них сумісні. А ось самі матриці звісно не сумісні (10Mpix проти 12Mpix), японці навіть роз’єм трохи інакший впаяли щоб ніхто не наплутав 😉

 

Після отримання донора, я за вечір виконав пересадку об’єктива. В цілому операція пройшла успішно і пацієнт ніби почав працювати!
Але згодом виявився оди нюанс – погане фокусування на мінімальному зумі. Пацієнт був розібраний ще раз і була замінена гумова прокладка між сенсором та склом на об’єктиві на товщу  (мабуть щось я наплутав при заміні об’єктивів).
І все начебто було чудово до чергових вихідних, коди я виявив “волосинку” на світлих кадрах. Блін… я знову його розібрав!
Canon G9 - тріснуте скло світлофільтра

Canon G9 – тріснуте скло світлофільтра

Canon G9 тріснутий світлофільтр

Canon G9 тріснутий світлофільтр

І виявив що ніякої “волосинки” не було а просто тріснуло бірюзове скельце між між матрицею та об’єктивом. Я так розумію це якійсь допоміжний світлофільтр? Мабуть я пережав його при складанні сенсора. Знову допоміг донор G7 з якого я позичив і світлофільтр, хоч візуально він трохи тонший.

Акуратно все скрутив докупи і , УРА, поки все начебто працює!!!


На хвилях емоцій власної самооцінки я вирішив спробувати полагодити фотоапарат знайомих – Pentax Optio A40, який колись упав і після того більшість знімків були абсолютно нечіткі.  Сервісний центр не зміг допомогти….

Спочатку розбирання тіла йшло гладко. Але коли я добрався до нутрощів, виявилось що вся “начинка” фотоапарата складається власне із модуля об’єктива і заплутаного по всій площі гнучкого шлейфа із  напаяними мікроелементами, який запросто переламати! І все це замотане золотистим скотчем! В порівнянні із Canon G9 – це жесть. Ніколи не купуйте суперкомпакти, їх важко ремонтувати!
Ремонт Pentax Optio A40

Ремонт Pentax Optio A40

Але зрештою знайшовся спосіб добратися до об’єктива “через зад”, і підігнувши чотири шлейфи я добрався до матриці. Будова об’єктива виявилася дуже схожа на Canon G9. Виявилося що гумова прокладка при ударі “наповзла” на металевий захисний корпус матриці і мабуть тому втратилося фокусування.
Pentax Optio A40 матриця

Pentax Optio A40 матриця

Я поставив все на місце (я так думаю 😉 ) і фотоапарат таки почав нормально працювати. Питання. Що робив сервісний центр!?
Вкотре переконуюсь – все що ви можете зробити самі – робіть власноруч! Це зекономить ваш час і нерви.

One Response to Ремонт фотоапарата Canon PowerShot G9

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.